Apartamenty w Grecji - kwatery na wakacje

Kiveri Peloponez Grecja

Klimatycznie i pogodnie tylko w Grecji

Klimat i pogoda
Warto wiedzieć....

 

W czasie wakacyjnych miesięcy — w lipcu i sierpniu jest u nas najcieplej. Temperatury sięgają 36 stopni. Ten czas jest okazją nie tylko do plażowania w dzień, ale daje wielką przyjemność kąpieli nocnych, w ciepłej wodzie, przy blasku księżyca. Zapraszamy serdecznie również w maju i czerwcu, gdy jest ciepło — temperatura waha się miedzy 20-28 stopni, a w powietrzu rozchodzi się oszałamiający zapach kwitnących pomarańczy i mandarynek.

Muszę wspomnieć również o kwietniu — ten czas to Święta Wielkanocne — największe święto greckie. Obchodzone bardzo uroczyście — zwłaszcza tu, w Kiverii gdzie tradycja i ludowość jest bardzo kultywowana. Msza rezurekcyjna słyszalna w całej miejscowości, bicie dzwonów, później, już po północy petardy… A w Niedzielę Wielkanocną całe rodziny zbierają się na patiach, pieką barany, piją wino i tańczą. Cała wieś rozbrzmiewa grecką muzyką.
Nie znam osoby, której takie świętowanie nie zauroczyłoby całkowicie.

Zapraszam również we wrześniu i październiku — jesień na Peloponezie, podobnie jak wiosna daje możliwość odpoczynku bez tłumów turystów. Zwiedzając w tym czasie zabytki, można poczuć się jak odkrywca. Można być zupełnie samemu np. w Mykenach, podziwiając grób Agamemnona. Można stanąć w teatrze Epidauros i śpiewać na cały głos sprawdzając słynną akustykę tego zaczarowanego miejsca.

Listopad, grudzień i styczeń to miesiące zbiorów pomarańczy, mandarynek i słynnych greckich oliwek. Temperatura wtedy wynosi 5 – 10 stopni, ale przy słonecznej pogodzie jest cudownie świeżo.

 

Aby zobaczyć aktualną pogodę w Kiveri